DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka – to ich święto.W naszej świetlicy wychowawcy z tej okazji przygotowali kilka niespodzianek. Odbył się piknik sportowy, podczas którego dzieci rywalizowały ze sobą w wielu konkurencjach: skakały w workach, ścigały się na rowerkach i letnich nartach, z jajkiem na łyżce oraz przeciągały linę. Była super zabawa, moc pozytywnych emocji, śmiechu i radości. Kolejną niespodzianką był prezent -nowe zabawki do świetlicy oraz dużo pysznych galaretek do
zjedzenia:) To był naprawdę udany dzień!

TOR PRZESZKÓD

Dzieci w świetlicy lubią gry i zabawy ruchowe. Tym bardziej,że mogą korzystać z kolorowych i bezpiecznych torów przeszkód. Podczas zajęć uczą się dyscypliny i zdrowej rywalizacji sportowej.

OWOCOWE SZASZŁYKI

Dzieci ze świetlicy bardzo zainteresowało prowadzenie zdrowego trybu życia. W związku z tym wychowawczynie pp. Agnieszka Pachuta i Sylwia Chodorowska przygotowały kolejne zajęcia z cyklu „Zdrowie na talerzu”. Tym razem dzieci robiły owocowe szaszłyki i koktajle. Była to okazja do przypomnienia higieny spożywania warzyw i owoców i istotności właściwego odżywiania. Zjedzenie wspólnie drugiego śniadania przyniosło wiele przyjemności i radości. Wszyscy nabrali jeszcze większego apetytu na świeże owoce, które wkrótce pojawią się na naszych talerzach:)

ZDROWE ŻYCIE PO ANGIELSKU

Kontynuacją Tygodnia Zdrowego Życia był konkurs z języka angielskiego. Uczestnicy podzieleni na trzy drużyny losowali obrazki przedstawiające produkt spożywczy, który musieli nazwać i zapisać po angielsku. Zwyciężyła drużyna w składzie: Amelia Konieczniak, Alicja Koza-Kasperek i Wiktor Olszak. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

 

 

ZDROWE ŻYCIE

Zdrowe życie to właściwe odżywianie, odpoczynek i ruch. 6 kwietnia w ramach świetlicowego Tygodnia Zdrowego Życia odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną p. Barbarą Maciejewską. Pani pielęgniarka na przykładzie piramidy zdrowego żywienia, wytłumaczyła dzieciom jak należy właściwie komponować posiłki oraz dlaczego koniecznie należy jeść śniadanie. Potem dzieci wspólnie układały jadłospis.

TUTNIEJ PRZYRODNICZY „ZŁAP WIOSNĘ”

Z okazji przyjścia  wiosny w naszej świetlicy odbył się Turniej Przyrodniczy „Złap wiosnę”. Trzy drużyny rywalizowały ze sobą w licznych konkurencjach.  Uczestnicy musieli wykazać się zwinnością- skacząc jak żabki, szybkością- segregując odpady według zasad recyklingu, dobrym zapamiętywaniem- wykonując ilustracje do opisu wiosennej łąki oraz umiejętnością kojarzenia- odgadując zagadki. Za każdą konkurencję dzieci otrzymywały punkty w postaci kolorowych kwiatów i motyli, które przyklejali na swoje drzewa. Po podliczeniu punktów ogłoszono zwycięską drużynę. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody. Zabawa sprawiła dzieciom dużo radości i frajdy:)

WALENTYNKI

Ostatni dzień przed feriami upłynął pod znakiem walentynkowego serca. Wśród wielu różnorodnych gier i zabaw, składaliśmy sobie życzenia i wymienialiśmy się komplementami. To był naprawdę miły i udany dzień.

BEZPIECZNE FERIE

Zbliżają się ferie w związku z tym przypomnieliśmy sobie najważniejsze zasady właściwego zachowania podczas zabaw zimowych. Pierwszym zadaniem dzieci było rozwiązanie krzyżówki, której hasło ZIMOWO- BEZPIECZNIE I ZDROWO stało się wstępem do pogadanki. Na podstawie wielu ilustracji i wcześniejszych doświadczeń dzieci stworzyliśmy „Kodeks bezpiecznego postępowania w czasie zimy”. Na koniec w grupach wykonaliśmy plakaty podsumowujące nasze rozważania.

ZABAWA KARNAWAŁOWA

 

W świetlicy mieliśmy wielki bal. Wykorzystując ostatni tydzień karnawału , zorganizowałyśmy naszym wychowankom zabawę karnawałową. Dzieci przygotowując się do zabawy wykonały fantastyczne maski, którymi udekorowały świetlicę.Wszyscy rewelacyjnie bawili się przy muzyce i brali udział w wielu konkurencjach takich jak: taniec na gazecie, taniec z balonikiem i ściganie ogonków. Zabawa była też możliwością do powygłupiania się z balonami. Dzieciom bardzo się podobała szalona zabawa, przyniosła dużo radości i frajdy.

ZABAWA W ZOO

001 DSC00002 DSC00004 DSC00006 DSC00008 DSC00010 DSC00013 DSC00014 DSC00016 DSC00018 DSC00020 DSC00023 DSC00024 DSC00027 DSC00028 DSC00032 DSC00034 DSC00035 DSC00037

Dzieci kochają zwierzęta i potrafią doskonale je naśladować. W związku  z tym wychowawczynie świetlicy postanowiły zorganizować konkurs recytatorski do wierszy Jana Brzechwy z cyklu  pt. „ZOO”.  Dzieci bardzo ładnie recytowały wiersze wcielając się z dużym zaangażowaniem w rolę kolejnych mieszkańców Zoo. Kolorowe dekoracje, przebrania oraz wesołe piosenki wzbogacające występ sprawiły, że nasz konkurs miał formę ekscytującego przedstawienia.  Uczestnicy mieli dużo przyjemności i frajdy z występu w przebraniach. Dużo satysfakcji przyniosło im pokonanie własnej tremy i wystąpienie przed publicznością.

Do obejrzenia występów dzieci zaprosiłyśmy przedszkolaki oraz uczniów klas I-III.  Wszystkim gościom przedstawienie bardzo się podobało. Było dużo śmiechu i zabawy  przy wspólnym śpiewaniu piosenek. Widzowie nagrodzili naszych młodych aktorów dużymi brawami.

Najtrudniejsze zadanie miało jury konkursu, które musiało wybrać trzech zwycięzców. Po podsumowaniu punktacji nagrodzone zostały następujące osoby:

I miejsce – Laura Kolasa

II miejsce -Paweł Wilczopolski

III miejsce – Magda Jaworska

Wszyscy wyżej wymienieni otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy zabawy zostali nagrodzeni podziękowaniem oraz słodkimi upominkami.

Jesteśmy dumne z dzieci, że tak doskonałe sobie poradziły i to na pewno nie ostatnie takie wydarzenie w naszej świetlicy.